Plastik


Türkiye Basketbol Ligi 24. hafta mücadelesinde Anadolu EfesBanvit'i 6 sayı farkla, 89-83 yendi.
Bu skorla lacivert-beyazlılar, ligde iki maç aradan sonra kazandı. Konuk ekip Banvit ise ligde üst üste dördüncü yenilgisini aldı. 
Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelenin ilk bölümünde Anadolu Efes özellikle Krstic'le, Banvit de Dragicevic'le skor üretti. İlk 5 dakikayı konuk ekip 13-9 önde geçerken, çeyreğin kalan bölümünde etkili bir savunma yapan ve 10-0'lık seri yakalayan lacivert-beyazlılar, ilk periyodu 24-17 önde tamamladı.
İkinci çeyreğe üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu üst üste iki basketle başlayan ve etkili savunmasını sürdüren Anadolu Efes, 18. dakika içinde Heurtel'in üçlüğüyle farkı 19 sayıya kadar (45-26) çıkardı. Çeyreğin son bölümünde Banvit'in farkı azaltma çabalarına izin vermeyen lacivert-beyazlılar, soyunma odasına 47-30 önde girdi.
Üçüncü çeyreğin başında iki takım da skor üretmekte zorlandı. İlerleyen bölümde özellikle Rowland'la farkı azaltmaya çalışan Banvit karşısında Anadolu Efes, Krstic'le üst üste sayılar bulurken, 28. dakika içinde Furkan Korkmaz'ın üç sayılık basketiyle farkı bir kez daha 19 sayıya kadar (62-43) çıkardı. Periyodun son bölümünde konuk ekibin farkı azaltma çabalarına rağmen, lacivert-beyazlılar üçüncü periyodu da 66-50 önde tamamladı.

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Google+