Plastik

» » » » » Mircea Lucescu: "Savaş değil"


Fenerbahçe otobüsüne Trabzon’da otomatik av tüfeğiyle yapılan saldırı, Türkiye’de uzun süredir yaşanan futbol terörünün geldiği boyutu gözler önüne serdi.

Öyle ki, Avrupa ve dünya basınında da büyük yankı uyandıran olay Ukrayna’da yaşanan iç savaşın ortasında Shakhtar Donetsk’te teknik direktörlük görevini sürdüren Mircea Lucescu’yu bile dehşete düşürdü.

"HERKES GİBİ BEN DE ÜZGÜNÜM"


Ülke futbolumuzu büyük bir prestij kaybına uğratan silahlı saldırı olayını gazetemize değerlendiren Rumen teknik adam yaşananları herkes gibi kendisinin de büyük bir üzüntüyle karşıladığını ifade etti. Daha önce Galatasaray ve Beşiktaş’ta şampiyonluklar yaşayan deneyimli çalıştırıcı “Biz burada kendi sorunlarımız ve mücadelemizle meşgulüz. Ancak elbette Türkiye’deki olaya kayıtsız değilim. Duyunca çok üzüldüm. Bunların futbolda yeri yok. Herkes bilmeli ki bu bir savaş değil, sadece bir oyun” ifadelerini kullandı.

ERTUĞRUL: "TÜRKİYE'YE GELMEYEBİLİR"


Lucescu olay hakkında başka bir yorumda bulunamayacağını ifade ederken, Rumen çalıştırıcının Türkiye danışmanı Süreyya Ertuğrul, çarpıcı bir tespitte bulundu. Gelecek sezon Türkiye’de bir takım çalıştırabileceği söylentileri dolaşan Luce için “Hoca yağmurdan kaçarken doluya tutulmaz. Son olaydan sonra durum kan davasına dönerse hoca buraya gelmez. Savaşın huzursuzluğu nedeniyle değişim istiyor. Savaştan kaçarken burada huzursuzluk görürse gelmez” ifadelerini kullandı.

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Google+